Kary w hokeju

Każda gra zespołowa zawsze musi toczyć się w oparciu o pewien regulamin i ściśle określone zasady. W związku z tym, niezbędne jest posiadanie kompletnych informacji także na temat obowiązujących kar. Taki sam system wiąże się także z rozgrywkami hokejowymi. Więcej na ten temat w poniższych fragmentach.

Na czym bazują nagany?
W momencie, gdy dojdzie do wykroczenia danego zawodnika, koniecznie sędzia powinien reagować – gra ma się toczyć fair play. W związku z tym, sędzia podnosi rękę, a dla obu drużyn jest to sygnał alarmowy, że trzeba zmagania przynajmniej chwilowo przerwać. Tym samym, automatycznie taki gest ze strony zarządzającego grą sędziego jest przywilejem dla pokrzywdzonych wobec których nastąpił faul. Jeżeli zatem ekipa faulująca dotknie krążka jakim toczy się gra po lodowisku, następuje przerwanie meczu hokejowego. Jeżeli jednak takiego momentu do tej pory w rozgrywkach nie zanotowano, poszkodowani mają prawa atakować, nie obawiając się w ogóle o to, że bramkę utracą. W związku z tym, bramkarz pokrzywdzonej drużyny ma prawo zjechania do boksu, a na jego pozycję ma opcję wejścia zawodnik dodatkowy w jego ekipie. Tym samym zyskują oni przewagę liczebną całej ekipy, więc strzelenie gola jest dużo bardziej prawdopodobne w takim przypadku.

Przejęcie krążka przez faulujących
Jeżeli ekipa dokonująca faulu przejmie krążek, dochodzi do sytuacji, że sędzia obowiązkowo przerywa toczące się zmagania, a faulujący zawodnik natychmiast ukarany zostaje stosowną karą, która pociąga za sobą odejście na ławkę kar. To daje przewagę przeciwnikom, ponieważ cała ekipa faulującego postawiona jest przed faktem liczebnego osłabienia przez dany czas. Co do długotrwałości nakładanych przez sędziego kar, to w grę wchodzi pięć minut, jeśli zrani się gracza na skutek faulu, dwie minuty, przy drobniejszych przewinieniach, a nawet dziesięć minut.