Jak chronić ciało w trakcie meczu hokeja?

Hokej na trawie to sport bardzo agresywny, dynamiczny, stanowiący jedną z najszybszych dyscyplin wymagających odpowiedniej aktywności. W związku z tym, nie jest chyba niczym dziwnym konieczność zainwestowania we właściwe wyposażenie. O tym jakie jest wymagane dowiesz się z dalszych rozważań zawartych w tym artykule.

Kask
Wybór kasku jest oczywisty, bo głowa jest najbardziej delikatną częścią ciała i przecież grając na lodowisku, popychając się i przemieszczając na ostro zakończonych łyżwach, mamy okazję przewrócić się co moment, a nawet nierzadko jesteśmy sfaulowani przez przeciwników. W konsekwencji tego niezbędne okazuje się zaopatrzenie się we właściwy kask – hełm, jaki ma być dobrany odpowiednio do rozmiaru i wielkości naszej głowy oraz jej kształtu – tak, żeby było z jednej strony wygodnie, a z drugiej w pełni bezpiecznie. Warto wiedzieć, iż na rynku znajduje się na dziś dzień bardzo szeroki wachlarz rozlicznych typów hełmów hokejowych. Zawsze, niezależnie od tego, jaki rodzaj nabywamy, trzeba zweryfikować, czy ma on stosowne badania, a w tym wypadku warto zwrócić uwagę na potwierdzenia w postaci znaków CE oraz norm EN ISO 10256:2003. Solidne i wytrzymałe kaski ochronne mają być robione z zastosowaniem poliwęglanu oraz innego tworzywa sztucznego, ale lekkiego. Kaski muszą być zrobione z takich elementów jak dodatkowe wyposażenie nakładane na twarz- specjalna osłonka, warstwa zewnętrzna mająca pochłaniać ciosy, a także układ mocujący.

Ochrona twarzy
Twarz musi być osłonięta, a w tym celu stosowana jest kratka, która jest wymagana wtedy, kiedy gracz ma mniej niż osiemnaście lat, albo mowa o turniejach rozgrywanych przez dzieci. To dodatkowe wyposażenie hełmu. Wydziela się trzy kategorie osłon, w tym osłony oczu, a więc wizjer, pełną osłonę twarzy dla grającego oraz pełną osłonę twarzy dla bramkarza.