Warto wiedzieć o hokeju

Jesteś zainteresowany grą w hokeja na lodzie? Potrzebujesz odpowiednich porad dotyczących tego, w jaki sposób prawidłowo prowadzić rozgrywki? Zajrzyj w dalsze fragmenty naszego tekstu, a z pewnością znajdziesz odpowiedzi na kluczowe, nurtujące Cię pytania dotyczące tej dyscypliny.

Mecz hokejowy
Tradycyjny mecz hokejowy kontynuowany jest przez sześćdziesiąt minut. Zawsze czas ogólny rozgrywek na lodzie dzieli się na trzy części – swego rodzaju etapy, jakie określa się mianem tercji. Liczą one dokładnie po dwadzieścia minut każda, a łączny czas prowadzonych zmagań na lodowisku jest szacowany w oparciu o tak zwaną czystą grę. Przerwa zarządzana jest natomiast przez sędziego. Plac gry to zawsze lodowisko, które posiada specjalne otoczenie zwane bandami, jakie musi być podzielone na charakterystyczne linie – trzy i niebieskie kolorystycznie, także określane mianem tercji, podobnie do etapów gry hokejowej. Jest też dodatkowe oznaczenie w postaci czerwonej linii, która biednie przez środkową część lodowiska będącą neutralną linią, ale znakowaną po to, aby uzyskać podział boiska na pół. Warto również wspomnieć o ławce rezerwowych, jaka jest przy jednej długości pola, tuż za bankami. Musi być też przygotowana tak zwana ławka kar, a ta zlokalizowana jest przy drugiej długości pola, na którym toczą się rozgrywki.

Wiele można
W hokeju charakterystyczne jest to, że naprawdę sporo rozmaitych ruchów jest tu dozwolone, a to wynika z faktu, że zawodnicy mają świetną ochronę, to znaczy odpowiednie wyposażenie i kompletne zabezpieczenie ciała. Przede wszystkim kluczowe okazuje się zwrócenie uwagi na to, że grający zagrywają kijem odpowiedniej długości twardy, zrobiony z mocnego kauczuku krążek, ale mogą równie dobrze robić to łyżwą, a nawet rękami. Sposobów dopuszczalnych i mieszczących się w regulaminie gry jest cała masa.